#23 Podsumowanie projektu Car Information

Witajcie w ostatnim wpisie z serii DSP17 będzie to podsumowanie tego co udało nam się zrobić przez ostatnie 11 tygodni. Przede wszystkim cykl wpisów miał pokazać drogę budowania aplikacji od projektu na kartce po gotową aplikację dostępną w sklepie Apple Store. Poznaliśmy różne mechanizmy przesyłania informacji pomiędzy controlerami, a także pomiędzy aplikacja a serwerem z wykorzystaniem własnego API.

Finalnie aplikacja nabrała trochę innych kształtów i ostatecznie zawierała zdjęcia złączy obd różnych marek. Kilka przykładowych screenów poniżej.

 

Screen 1

Screen 2

Dodatkowo w wolnych chwilach dorobiłem jeszcze panel administratora w języku PHP, którym możemy w bardzo prosty sposób dodawać nowe marki i modele samochodów, a tak że nowe zdjęcia złączy OBD. Panel jest bardzo intuicyjny i pozwala w łatwy sposób zarządzać tym co użytkownik widzi w aplikacji.

Lista modeli

Edycja modeli

Również na bazie obecnej aplikacji powstaje druga podobna z inne branży, które będzie miała wbudowane testy jednostkowe, ale o tym opowiem w innych wpisach na tym blogu. Dzięki takim testom możemy uniknąć wielu błędów jakie wyjdą w trakcie tworzenia aplikacji przez wielu użytkowników.

Obecnie aplikacja znajduje się w sklepie i przygotowywana jest kolejna aktualizacja z większa liczbą zdjęć, oraz kolejną zakładką w menu. Dzięki całemu cyklowi DSP17 poznałem jeszcze lepiej język SWIFT, a także nowe mechanizmy które ułatwiają pisanie programów w środowisku xCode. Kolejnym etapem rozwoju obecnych aplikacji będzie przygotowanie ich wersji pod system Android i połączenie ich z jednym głównym REST API do zarządzania wszystkimi zdjęciami złączy OBD.

Podsumowując w cyklu Daj Się Poznać 2017 powstały 23 artykuły opisujące budowę krok po kroku naszej aplikacji.

Aplikacja zawiera prawie 800 zdjęć różnych modeli/marek pojazdów z ich złączami OBD.

Dziękuję wszystkim za śledzenie bloga i wpisów DSP17.

Dodaj komentarz